fortekryl

FORTEKRYL lazúra KLASIK je vodou riediteľná tenkovrstvá lazúra na báze emulzie modifikovaného ľanového oleja . Je určená pre vonkajšie i vnútorné nátery plotov , štítov , obloženie , podhľadov , trámov , záhradných stavieb a záhradného nábytku , okeníc , dverí . Vyznačuje sa svetlostálosťou vďaka obsahu účinných UV filtrov , vodoodpudivosťou náteru , trvalou vysokou elasticitou , výbornými penetračnými vlastnosťami a jednoduchou aplikovateľnosťou . Vďaka hlbokému prieniku do dreva nedochádza vplyvom degradácie k odlupovaniu náteru .
spracovanie
FORTEKRYL lazúra KLASIK sa po dokonalom premiešaní nanáša v 2-3 vrstvách štetcom alebo valčekom pri teplote vzduchu aj podkladu 10 ° C až 25 ° C na suchý ( vlhkosť dreva max 12 % ) , prebrúsený , čistý podklad zbavený živicových miest , mastných a voskových škvŕn , predchádzajúcich náterov . Obnovovacie nátery je potrebné vykonávať po dokonalom prebrúsení povrchu jedným náterom FORTEKRYL lazúra KLASIK . Nedokonalé odstránenie väčších vrstiev pôvodného náteru môže spôsobiť predĺženie zasychania či zníženie životnosti náteru .
spotreba
0,05-0,08 kg/m2 ( 1 vrstva )

FORTEKRYL interiérový lak je akrylátový vodou riediteľný lak určený pre nátery dreva,korku, drevotrieskových a drevoštiepkových dosiek v interiéri. Má veľmi dobrúspracovateľnosť a veľmi dobrý rozliv. Nátery sa vyznačujú výbornou priľnavosťou k podkladu a povrchovou tvrdosťou. FORTEKRYL interiérový lak nie je určený pre náter podláh.

FORTEKRYL podlahový lak je vodou ředitelný lak na bázi čistě polyuretanové pryskyřice. Je určený pro nátěry dřevěných podlah, parket, nábytku v interiéru a dřevěných hraček. Vytváří nežloutnoucí nátěry s velmi rychlým zasycháním, vysokou odolností oděru a tvrdostí.  Vyhovuje hygienickým požadavkům na hračky a výrobky pro děti do 3 let.

Zpracování

FORTEKRYL podlahový lak se po dokonalém promíchání nanáší štětcem, máčením, pneumatickým nebo vysokotlakým bezvzduchovým stříkáním ve 2–4 vrstvách na suchý, hladký a čistý podklad, zbavený mastných a voskových skvrn a pryskyřičných míst. Nátěry provádějte při teplotě podkladu a okolí v rozmezí 15 °C až 30 °C v časovém rozmezí mezi nátěry 2–4 hodiny. Pro první vrstvu je vhodné lak naředit 5–10 % vody. Po zaschnutí prvního nátěru je vhodné povrch lehce přebrousit jemným brusným papírem č. 220.

Spotřeba

0,10–0,13 kg/m2  (1 vrstva)