Dulux

Maliarska umývateľná farba vysokej kvality na steny a stropy v interiéri. Použitie je vhodná na nátery stien a stropov v interiéri. A to tak na nové, ako aj na staré stabilné podklady z materiálov ako sú sadrokartón, sadrové stierky, interiérové omietky, tapety vrátane tapiet zo sklených vlákien. Vlastnosti farba je odolná proti štandartnej vlhkosti v miestnostiach. Namaľovaný povrch nesmie byť v stalom kontakte s vodou. Nesmie byť vystavený kondenzovanej vlhkosti. Je odolná proti otieraniu suchou látkou a vysoko odolná proti opakovanému omývaniu vodou s prídavnými čistiacimi prostriedkami a proti drhnutiu štetkou alebo špongiou. Výborná paropriepustnosť, čo zaručuje dýchanie stien. Dobrá krycia schopnosť náteru.

 

 

ZELENÁ

Zelená prináša pohodu a bezpečie, ale tiež znamená hravosť a kreativitu. Je farbou prírody, nového života a blahodárnej životnej energie. Navodzuje pocit regenerácie a ukľudnenia, podporuje koncentráciu a zlepšuje pamäť. Dodáva energiu na tvorivú prácu. Vo farbách Dulux je zelená spojená s ostrovom Bali, pre ktorý sú typické žiarivo zelené polia, palmové háje, plantážové kávy, korenie a vanilky a smaragdová zeleň pralesa.

ZELENÁ

MODRÁ

Modrá ukľudňuje, prináša súlad a uspokojenie. Vyvoláva pocit nehy, oddanosti a pohody. Je farbou čistoty, dôveryhodnosti a sily, a tiež farbou vody a vzduchu. Vnímame ju ako farbu duchovnú, ktorá prináša spojenie s nekonečnosťou priezračného neba a uvoľňuje nazhromaždené napätie. Modrú farbu Dulux reprezentujú farby Antarktídy – krajiny večného snehu a nekonečných ľadových plání.

MODRÁ

FIALOVÁ

Fialová patrí medzi najzaujímavejšie farby z celého spektra. Je farbou rozjímania a mystiky, láka k meditáciám a vedie k duchovnému rozvoju. Väčšinu ľudí ukľudňuje. Pôsobí rafinovane a originálne a sála z nej neobyčajný pôvab, ktorý podnecuje kreativitu a vášeň. Je dynamická, pretože v sebe nesie protiklad červenej a modrej. Vo farbách Dulux je fialová farbou, ktorá reprezentuje francúzsku Provence.

FIALOVÁ

NEUTRÁLNÉ FARBY

Neutrálne farby uvoľňujú napätie a ukľudňujú. Sú flexibilné, dajú sa kombinovať s mnohými ďalšími tónmi a tým dávajú základ mnohým štýlom. Sú nadčasové a široko použiteľné, uvoľňujú tok myšlienok, ktoré môžu voľne prúdiť našou mysľou. Neutrálne farby z pohľadu Dulux rozdeľujeme na teplé neutrálne a chladné neutrálne.

NEUTRÁLNÉ FARBY

ŽLTÁ

Žltá vyžaruje intenzívnu, silnú energiu. Aktivizuje, motivuje a oživuje. Je to farba slnka, preto ju vnímame ako jasnú a žiarivú. Je tiež symbolom moci, bohatstva a sily. So žltou sa cítime slobodní a plní elánu. Chladnejšie tóny žltej vyvolávajú nehu a pocit sviežosti. Vo farbách Dulux žltú nájdete ako farbu, ktorá reprezentuje ostrov Ceylon, obklopený nádhernými a žiarivými plážami Indického oceána.

ŽLTÁ

ORANŽOVÁ

Oranžová vyžaruje radosť, elán, optimizmus a mladosť. Podporuje dobrú komunikáciu, vzbudzuje zvedavosť a chuť na dobrodružstvo. Pomáha zaháňat depresie, zlú náladu a pesimizmus, pôsobí energicky a prináša teplo. Stimuluje intelekt a aktivitu. V škále farieb Dulux predstavuje oranžová Tibet – tajomnú krajinu rozkladajúcu sa na vrcholkoch hôr, v ktorej môžeme vidieť mníchov v oranžových rúchach.

ORANŽOVÁ

ČERVENÁ

Červená je výrazom činorodosti, životnej sily a energie. Aktivizuje, zlepšuje komunikáciu, je farbou vášne, vôle, krvi, lásky a plodnosti. Dodáva odvahu a vitalitu. S červenou sme pripravení na nové zážitky, ku ktorým pristupujeme otvorene a srdečne. Vo farbách Dulux červenú nájdete ako farbu reprezentujúcu horúcu španielsku Andalúziu.

ČERVENÁ